Finally made a recipe thats tasty. Looking for critique


#1

After many trials, I have finally come up with a recipe that is mostly nutritionally complete, is tasty, and is not gritty. However, it does separate if left for a couple hours.

Now that I have done this, I am looking for critique on how I can improve it further and /or decrease the cost.

Here is the link. I am looking forward to hearing ideas.


#2

$11+ per day. Looks like, as with the rest of life, good taste is not cheap.


#3

Cheap it isn’t, but it’s tasty enough that I found myself craving it while it with friends eating burgers and fries.