Looking for somebody from Poland / Szukam kogoś z Polski

Hi,

I’m looking for somebody from Poland to cooperate.
I already know sources for most components, now I need some assistance with finalizing the formula and, of course, it’d be nice to split costs with someone.
If you live in Poland, speak Polish and are willing to try making your own Soylent, write a reply here.

Greetings,
FlameRunner

Cześć.

Szukam kogoś z Polski do współpracy.
Znam już źródła większości składników, teraz potrzebuję trochę pomocy przy ukończeniu opracowywania składu i, oczywiście, było by miło podzielić się z kimś kosztami.
Jeśli mieszkasz w Polsce, mówisz po polsku i jesteś skłonny spróbować zrobić swoją własną Pożywkę*, napisz tutaj odpowiedź.

Pozdrawiam,
FlameRunner

*Chciałbym wypromować u nas takie tłumaczenie “Soylent”.

Cześć.

Nie mieszkam w Polsce, w USA, ale ucieszyłem się, że ktoś tu zagląda z Polski.

Pozdrawiam

Ahoj!

Cóż, wygląda na to, że będę pierwszą w Polsce osobą, która sobie zrobi Pożywkę. :slight_smile:

Well, it seems like I will be the first one in Poland to make my own Soylent.

Hello,
I’d like to take part in Polish version of Soylent

Chętnie wezmę udział w przygotowaniu takiej pożywki w polskich realiach

That’s great! I’ll send you a message in a moment.

Wspaniale! Zaraz Ci wyślę wiadomość.

I’ll be moving to Poland this August… I’d be interested in trying out your version of Soylent :slight_smile: I would, of course, be happy to split costs.

Unfortunately, I speak no Polish, and have no chemistry skills beyond basic high school science classes. I guess you could think of me as an early backer/customer/guinea pig/crash test dummy :smile:

By August, I will hopefully be drinking my own Soylent. :wink:
Contact me when you already move, I will probably be happy to share my supplies.

UPDATE
I have compiled a list of all necessary ingredients, having in mind accessibility in Poland. I have sent it to Kali, asking him to check if it is actually complete. If so, I will calculate exact amounts needed daily and that will be it - the Polish Soylent formula will be finished.
Unfortunately, there is one issue. I couldn’t find a source of Potassium Gluconate and I’m kinda forced to use Potassium Citrate or Potassium Chloride, which are said to be really bad for taste.

AKTUALIZACJA
Stworzyłem listę wszystkich potrzebnych składników, uwzględniając ich dostępność w Polsce. Wysłałem ją do Kali, prosząc go o sprawdzenie, czy faktycznie jest kompletna. Jeśli tak, policzę dokładne ilości dzienne i to będzie wszystko - polska receptura Pożywki będzie ukończona.
Niestety, jest jeden problem. Nie mogłem znaleźć źródła glukonianu potasu i jestem niejako zmuszony do używaniu cytrynianu potasu lub chlorku potasu, które podobno są niekorzystne dla smaku.

Chętnie też zobacze co sporządziłeś. Może poprostu wrzuć poprostu na google docs czy coś takiego?

cukry, białka, tłuszcze - co tam kto chce, byle bez dowalonych witamin i minerałów

lecytyna sojowa (emulgator) – 25zł/250g
cytrynian potasu 20zł/100g (10g/dzień) + chlorek potasu 14zł/kg
mosodium phosphate / fosforan monosodowy – jeszcze szukam w Polsce
żelazo - herbapol, 20 zł/msc
MSM – nie przerzucam się całkowicie na Pożywkę, więc nie jest potrzebny
węglan wapnia – 10zł/kg
lit - nie przerzucam się całkowicie na Pożywkę, więc nie jest potrzebny
full spectrum mineral – NOW FOODS – 39zł/msc
MULTIVITAMINUM FORTE AMS – 12 zł/msc
vit d3 10mg – to chyba mam w domu, w razie czego powinno być bez problemu do kupienia
wit k od NOW FOODS – 50zł/3msc albo kalcifos osteo z wapniem – 10 zł/ 20dni
kwas foliowy - <5zł/msc
BETA KAROTEN – Oleofarm ~13zł/msc
cholina – NOW FOODS Lecithin – cholina, inozitol – ~25 zł/msc
krzem, bor - nie przerzucam się całkowicie na Pożywkę, więc nie są potrzebne

W razie czego pominięte celowo rzeczy można chyba bez większego problemu znaleźć.

Ceny wstępne, nie liczyłem kosztów przesyłki. Szukam tańszych źródeł niektórych rzeczy.
Mogłem o czymś zapomnieć, sprawdźcie mnie. :slight_smile:

Cześć, @FlameRunner skąd dokładniej jesteś?
Ja jestem z Krakowa i powoli przymierzam się do przyrządzenia swojej wersji Soylentu.

Kielce.
Chcesz robić sam, czy piszesz się na współpracę?

Chętnie dołączę się do dyskusji, mieszkam w Warszawie. Na razie mój poziom Polskiego nie jest biegłyale sądzę jednak, że nie będzie stanowiło to żadnego problemu w zakresie zrozumienia i komunikacji. Daj znać na PM :smile:

Heja
Tak jak pogadałem z Flame Runnerem, jestem chętny do stworzenia Soylenta.
Jestem z Wrocławia i w moim zespole jest na razie 6 osób. Jesteśmy biologami, chemikami i mamy dietetyka oraz staramy się o dostęp do urządzeń diagnostycznych do monitorowania w jakim stanie jesteśmy przebywając na diecie Soylenta. Pod koniec tygodnia planujemy zrobić już część zakupów, więc im więcej chętnych tym bardziej rozłożą się koszty i tym większa grupa kontrolna dla różnych założeń (przytyć schudnąć itp.) - tym bardziej potrzebujemy osób zaangażowanych.

As I spoke to Flame Runner, I’d like to take part in prepartion of polish Soylent
I’m from Wroclaw and there are 6 people in my team so far. We are biologist, chemists and we have a dietician, we are also trying to get an acces to diagnostic equipment for monitoring our parameters being on this diet. Around weekend we’re trying to get some supplies for Soylent, so if there are more people the lower the costs will be and the bigger control group will be (for different goals like to gain or lose weight) - so we’re still looking for more involved people.

Macie już własną listę składników? Czy może moja się okazała w porządku?
Znacie może jakieś sensowne źródło glukonianu potasu?

http://suplime.pl/potassium-gluconate.html

Ile jest potasu w jednej tabletce? Jeśli 100mg, to nie jest to sensowne źródło.

http://www.suplementymbm.pl/Potas-100-tabletek,Uklad-krwionosny
Twoją listę jeszcze analizujemy, ale na niektóre rzeczy należy rozważnie podejść, ponieważ się nakładają niektóre substancje, i po zsumowaniu wychodzi nieco więcej niż przewidziane, a niektórych nadal zbyt mało (np. mieszaniny witaminowe lub potas w mieszankach mineralnych). Jeszcze trochę czasu potrzebujemy do skompilowania pełnej listy

Kali, konkrety poproszę. :wink:
Potas do niczego, 4g=50tabletek. Pomijając już miażdżenie i duże ilości substancji dodatkowych, to sam potas kosztowałby 180zł/msc.

nie wiem czy Rob podał czysty potas czy potas w postaci związanej (glukonian potasu)
mniejsza z tym…